Plan your visit

prohlídkové okruhy, návštěvní doba, vstupné, slevy a vstup zdarma, rezervace, kontakt, parkování, cyklisté, lodní doprava, mazlíčci, občerstvení, bezbariérový přístup, návštěvní řád

Parking

Parkování vozidel: k odstavení vozidla slouží nové parkoviště nad hradem a to za poplatek. K hradu půjdete 600 m lipovou alejí po asfaltu z kopce.

Parkovat přímo před hradem je bez platného povolení Obce Bítov zakázáno. Zdarma a bez povolení zde mohou parkovat pouze vozidla s označením ZTP, ZTP/P (zdravotně postižených občanů). Povoleno je zde i parkování autobusu se špatně pohyblivými občany na základě vystaveného povolení o potvrzení o rezervace vydané správou hradu. Místo je omezené, otočit a parkovat zde mohou max. dva autobusy. Proto doporučujeme řidičům, aby po vyložení návštěvníků odjeli zpět na parkoviště a po prohlídce cca za 1,5 hod. se pro ně vrátili.

Accessibility

Návštěvníkům je bezbariérově přístupné I. a II. nádvoří. Na druhém nádvoří pak restaurace, dva výstavní sály se sezonními výstavami a prodejna upomínkových předmětů. Dále vedle restaurace také společná toaleta pro bezbariérový vstup situovaná při dámských toaletách.   

Vstup do kaple s třemi schody z nádvoří.

Pets

Vstup se psy je povolen na I. a II. nádvoří pouze na vodítku, případně s košíkem. Kotce pro odložení psů nemáme. V případě malých plemen, která se vejdou do tašky a neruší výklad při prohlídce, povolujeme vstup se psem v tašce na prohlídkový okruh po domluvě s pokladnou.

Cyclists

Pro cyklisty máme na II. nádvoří u jižního křídla a restaurace stojany na cca 35 kol, kde se dají kola uzamknout. Zamykatelné boxy na kola nemáme. V případě nutnosti lze domluvit předem možnost uzamčení dražšího kola do garáže správy hradu. Doposud jsme neřešili žádnou krádež ani poškození.

 

Child care facilities

Dětský koutek na hradě nemáme. Děti musí být pod dozorem rodičů. Hrad stojí na skále, která na několika částech nádvoří vystupuje nad komunikace a hrozí zde nebezpečí úrazu.
Možnost využít přebalovací pult na dámských toaletách.

Refreshments

Hradní restaurace je nově otevřena od 1. 5. 2016 s novým provozovatelem. V nabídce najdete od nápojů a rychlého občerstvení také hotová jídla a kavárenskou nabídku.

V červenci a srpnu je v nejstarším hradním sklepení otevřena Vinotéka pánů z Lichtenburka s možností ochutnávky a koupě vybraných vzorků. Vinotéka je pronajata soukromé firmě p. Jana Mráze z Brna.

Další možnost občerstvení je u hradního parkoviště, v obci Bítov a rekreační oblasti pod obcí.

Restaurace „Rumburak“ nad hradem u parkoviště, relaxační centrum, ubytování, rozhledna: http://www.restaurantrumburak.cz, telefon: +420 777348757

Penzion a restaurace „U Tesařů“, nově otevřený pipvovar, bungalovy v rekreační oblasti Horka, http://www.utesaru.cz, telefon: +420 515294616

Vojenská zotavovna - v zátoce Horka (ubytování, sportovní vyžití, kavárna)  http://www.volareza.cz , telefon: +420 5152294671

Camp Bítov Horka – 150 stanových míst, chatky, bungalovy, sportovní vyžití, restaurace, http://www.camp-bitov.cz,  telefon: +420 603287992, recepce (květen-září) +420 515294611

Rekreační oblast Horka nabízí několik sezónních restaurací a prodejen potravin.