Plan your visit

Dear visitors, entrance to the courtyard, to the restaurant and other circuits accessible without a guide is subject to a fee for heading II. From 1st July 2017 we opened the exposition of the castle brewery for the first time. You will see authentic premises where the aristocracy has been brewing beer since the 15th century. Tour without a guide is incorporated into II. circuit entrance to the castle.

Účastí na kulturních akcích a vernisáži výstav návštěvníci souhlasí s možností pořízení fotografií a filmových záznamů zaměstnanci hradu při při jejich konání a s jejich možným zveřejněním při propagaci hradu na webových stránkách, plakátech a veřejných sítích. Národní památkový ústav, správa hradu Bítov neodpovídá za pořízení a zveřejnění záznamů pořízených jinými subjekty.

Informace k prohlídkám hradu

Parking

Parkování vozidel: k odstavení vozidla slouží nové parkoviště nad hradem a to za poplatek. K hradu půjdete 600 m lipovou alejí po asfaltu z kopce. Platba za parkovné pouze v hotovosti.

Parkovat přímo před hradem je bez platného povolení Obce Bítov zakázáno. Zdarma a bez povolení zde mohou parkovat pouze vozidla zaměstnanců a vozidla s označením ZTP, ZTP/P (zdravotně postižených občanů). Povoleno je zde i parkování autobusu se špatně pohyblivými občany na základě vystaveného povolení o potvrzení o rezervace vydané správou hradu. Místo je omezené, otočit a parkovat zde mohou max. dva autobusy. Proto doporučujeme řidičům, aby po vyložení návštěvníků odjeli zpět na parkoviště a po prohlídce cca za 1,5 hod. se pro ně vrátili.

Accessibility

Návštěvníkům je bezbariérově přístupné I. a II. nádvoří. Na druhém nádvoří pak restaurace, dva výstavní sály se sezonními výstavami a prodejna upomínkových předmětů. Dále vedle restaurace také toalety  pro bezbariérový vstup situované na pánských i dámských toaletách.  Na dámských toaletách je k dispozici přebalovací pult.

Vstup do kaple s třemi schody z nádvoří.

Pets

Vstup se psy je povolen na I. a II. nádvoří pouze na vodítku, případně s košíkem. Kotce pro odložení psů nemáme. V případě malých plemen, která se vejdou do tašky a neruší výklad při prohlídce, povolujeme vstup se psem v tašce na prohlídkový okruh po domluvě s pokladnou. Do zahrady s volně se pohybujícími zvířaty je vstup se psy zakázán!!!

Cyclists

Pro cyklisty máme na II. nádvoří u jižního křídla a restaurace stojany na cca 35 kol, kde se dají kola uzamknout. Zamykatelné boxy na kola nemáme. V případě nutnosti lze domluvit předem možnost uzamčení dražšího kola do garáže správy hradu. Doposud jsme neřešili žádnou krádež ani poškození.

 

Child care facilities

Dětský koutek na hradě nemáme. Děti musí být pod dozorem rodičů. Hrad stojí na skále, která na několika částech nádvoří vystupuje nad komunikace a hrozí zde nebezpečí úrazu.
Možnost využít přebalovací pult na dámských toaletách.

Refreshments

Hradní restaurace je otevřena v hlavní sezoně červenec a srpen najdete zde  v nabídce od nápojů a rychlého občerstvení také hotová jídla a kavárenskou nabídku včetně zmrzliny.

Od 1.4. do 30.6. a od 1.9. do 31.10. funguje restaurace pouze jako kavárna s cukrárnou. Nápoje pouze lahvové, rychlé občerstvení.

V červenci a srpnu je v nejstarším hradním sklepení otevřena Vinotéka pánů z Lichtenburka s možností ochutnávky a koupě vybraných vzorků. Vinotéka je pronajata soukromé firmě p. Jana Mráze z Brna.

Další možnost občerstvení je u hradního parkoviště, v obci Bítov a rekreační oblasti pod obcí.

Restaurace „Rumburak“ nad hradem u parkoviště, relaxační centrum, ubytování, rozhledna: http://www.restaurantrumburak.cz, telefon: +420 777348757

Penzion a restaurace „U Tesařů“, nově otevřený pivovar, bungalovy v rekreační oblasti Horka, http://www.utesaru.cz, telefon: +420 515294616

Vojenská zotavovna - v zátoce Horka (ubytování, sportovní vyžití, kavárna)  http://www.volareza.cz , telefon: +420 5152294671

Camp Bítov Horka – 150 stanových míst, chatky, bungalovy, sportovní vyžití, bazén, restaurace, http://www.camp-bitov.cz,  telefon: +420 603287992, recepce (květen-září) +420 515294611

Rekreační oblast Horka nabízí několik sezónních restaurací a prodejen potravin.