Restaurace u barona Haase na hradě Bítov - otevírá od 26.5.2020

Restaurace bude otevřena z důvodu nařízení vlády až od 26.5. Děkujme za pochopení. Otevřená hradní restaurace je rozdělena na kavárnu s cukrárnou a restauraci. Cukrárna a kavárna se otevírá už 30.3.2019. Kapacita restauarece celkem cca 35 osob. Předzahrádka s kapacitou 40 osob. Restaurace nabízí v měsících červenec a srpen kromě rychlého občerstvení také výběr z několika druhů hotových jídel a polévky. V měsících duben, květen, červen a září, říjen je otevřena pouze kavárna s cukrárnou. V červenci a srpnu je otevřena kavárna s restaurací. Od dubna 2022 je vstup povolen pouze s rouškou nasazenou přes ústa a nos. Provozovatel: Ing. Miloš Kundrát.

Restaurace je umístěna v přízemní části empírových koníren, bezbariérový přístup. Budova byla postavena Jindřichem hrabětem z Daunu v r. 1811. Zčásti suteréní část sloužila jako stáje pro koně a přízemí pak jako kočárovna.

V současné době je část kočároven přestavěna na restauraci a pronajata soukromému podnikateli.

V nabídce restauarace jsou v červenci a srpnu hotová jídla i jídla na objednávku, zákusky, káva, točené pivo Kozel a točené nealkopivo. Točená limonáda a míchané nápoje. Jídla rychlého občerstvení a cukrovinky. Kávu lze odnést i sebou. Od 1.4. do 30.6. a od 1.9. do 31.10. je zde pouze kavárenský provoz (zákusky, balené nápoje, párek v rohlíku, zmrzlina, rychlé občerstvení).

Kapacita - 40 míst na zahrádce a 35 míst v interiéru restaurace.

Veřejné, bezbariérové WC je umístěno z obou stran restaurace.

  • 16. 1. 2019
    (aktualizováno 1. 1. 2022)
  • Bítov