Hrad Bítov otevřel brány od 16.5.2020

Informace pro návštěvníky týkající se uzavření areálu hradu Bítova v souladu s mimořádným opatřením ministra zdravotnictví.

Hrad otevřel své brány od 16.5. 2020, pouze venkovní prostory okruh VSTUP DO HRADU bez průvodce - s prohlídkou hradní zahrady s novými exempláři zvířat (ovečky, pávi, bažanti, exoti, kačenky atd.), nádvoří, hradní kaple, to vše si projdete sami. Toalety budou v provozu. Kavárna, cukrárna (restaurace) je otevřena až od 26.5.2020. Při návštěvě hradu je třeba dodržovat platné hygienické podmínky, v interiéru je možný pohyb pouze s rouškou a rozestupech 2m.

Vyžadován je nákup vstupenek on-line na našem oficiálním webu www.hrad-bitov.cz, nebo bezhotovostní platbou (kartou).  Vytištěnou on-line vstupenku předložíte na pokladně.

Od 26.5.2020 otevíráme prohlídkový okruh Palác - prohlídka s průvodcem s omezením počtu osob ve skupině na max. 20 včetně průvodce a dětí. Do konce června jsou zrušeny všechny kulturní akce kromě výstav obrazů.  Výstavu Papírová hračka jsme přesunuli na rok 2021. Svatební obřady lze konat za zpřísněných hygienických podmínek pouze do 100 osob včetně personálu a oddávajích zaměstnanců obce.

Z nařízení vlády byl areál hradu Bítova do 15.5. uzavřen. V případě již zakoupených vstupenek nebo rezervovaných akcí kontaktujte správu hradu Bítov na e-mailové adrese: bitov@npu.cz. Další obnovení provozu a případné změny budou zveřejněny zde, na našich webových stránkách.